Strona Artmana o rozwoju duchowym,

samoświadomości, analizach, medytacji i oświeceniu

gallery/labedz9
gallery/labedz10

 

2. Recenzja mojej książki "Tajemnica Agarthy" w piśmie "Czwarty Wymiar" nr 7/2019

 

W najnowszym numerze pisma "Czwarty Wymiar" 7/2019 na stronie 74 jest recenzja mojej książki "Tajemnica Agarthy" napisana przez znanego krytyka literackiego, dziennikarza i redaktora (współpracującego m.in. z pismami "Twórczość", "Kultura", "Newsweek", "Playboy" czy "Życie Literackie") - Pana Leszka Bugajskiego. Przytoczę ją:

 

"Brawurowa powieść przede wszystkim dla miłośników przygód Indiany Jonesa z kolejnych części cyklu o poszukiwaczach zaginionej Arki. Jest też oczywiście element mistyczny czy metafizyczny, ale do pewnego momentu zepchnięty na drugi plan przez sensacyjną akcję.

 

Oto adwokat i przyjaciel pewnego bogacza, w którego życiu był tajemniczy epizod dwuletniego zniknięcia, nie dotrzymuje zobowiązania. Gdy milioner umierał, zastrzegł, że przez dwadzieścia lat nikt nie zajrzy do depozytu, jaki zostawił w banku, ale adwokat pospieszył się z ciekawości i rozpętał globalną aferę walki o wyjęty z banku rękopis.

 

Czyhali na niego gangsterzy, wysłannicy Watykanu, łowcy przygód i sensacji, więc zaczęły się bójki, pościgi, internetowa licytacja itd. Jak nietrudno się domyślić, zmarły bogacz nawiązał kontakt z tytułową "ukrytą cywilizacją", ale o niej nie wypada niczego zdradzić, by nie popsuć przyjemności czytania. To stały kłopot pisania o takich powieściach: o tym, co najciekawsze, nie da się opowiedzieć."

 

Link do książki: https://ridero.eu/pl/books/tajemnica_agarthy/

 

1. Ukazała się recenzja mojej książki "Poradnik Szczęśliwego Człowieka"

https://www.bookhunter.pl/recenzja/2285/poradnik-szczesliwego-czlowieka

 

„Rozpoczynaj każdy dzień od uśmiechu”.

„Poradnik szczęśliwego człowieka” Krzysztof Chrząstek

„Ciesz się z tego co masz, i doceń to”

Już samo spojrzenie na okładkę książki „Poradnik szczęśliwego człowieka” napawa optymizmem, nawet wiecznych pesymistów. Z okładki spogląda na nas uśmiechnięty emotikon – symbol szczęśliwego człowieka, któremu towarzyszy koniczynka – czyli dwa szczęścia w jednym.

„Poradnik szczęśliwego człowieka” to kolejna książka autorstwa Krzysztofa Chrząstka, starająca się uzmysłowić nam, jaki „my”, „ja” mamy wpływ na swoje życie, jak wiele zależy tylko od nas i naszego podejścia co codziennego życia. Autor od wielu lat zajmuję się rozwojem duchowym, osobistym, mądrością, radością, spokojem i medytacją. Pomaga ludziom znaleźć najlepsze rozwiązania w kwestiach duchowych i życiowych. Pokazuje, jak można być szczęśliwym.

Poradnik stanowi zbiór ponad stu porad, jak uczynić swoje życie lepszym, szczęśliwszym. „Żyj w oparciu o pozytywne wartości”, „ Pracuj z radością”, „Ciesz się drobiazgami”, „Ty jesteś źródłem swojego szczęścia”, „Zasypiaj szczęśliwy”, „Wypełniaj swoje życie miłością”, „Uszczęśliw kogoś” - oto tylko kilka, z cennych porad Krzysztofa Chrząstka. Jedna strona – to jedna dobra rada. Chcesz więcej, sięgnij po Poradnik. Szczęście jest w Twoim zasięgu!

„Rozpoczynaj każdy dzień od uśmiechu”.

To jedno z przesłań Poradnika. Spróbuj zacząć dzień od uśmiechu. Napełni Cię on pozytywną energią i nadzieją na dobry dzień. Uśmiechaj się nie tylko do siebie, ale też do ludzi, zwierząt, rzeczy wokół których żyjesz. Oni Ci się odwdzięczą, odwzajemnią Twój gest – uśmiechną się do Ciebie.

To, czy będziesz szczęśliwy, zależy tylko od Ciebie. Twórz wokół siebie pozytywną aurę. Przekazuj ją znajomym, przyjaciołom, a nawet przypadkowo spotykanym osobom. Każdy dzień kończ krótkim podsumowaniem, staraj się każdego dnia wskazać pozytywne rzeczy, które Cię napawają optymizmem, wnoszą radość do Twojego życia, uszczęśliwiają Ciebie.

Ale staraj się też celebrować ciszą. Są takie dni, że potrzebujesz się wyciszyć, odpocząć, zrelaksować, cieszyć się sobą. Sprawiaj sobie takie prezenty - zasługujesz na nie. Relaks dla ducha, po ciężkim dniu pracy, to jak kąpiel dla ciała. Oczyszcza Cię, unosi na wyżyny radości.

Naucz się cieszyć z małych, drobnych rzeczy. Raduj się, że dzisiaj pada deszcz, jutro zapewne zaświeci słoneczko. Idąc do pracy spotkałeś w parku wiewiórkę, uśmiechnij się do niej. Ustąpiłeś w autobusie miejsca starszej osobie, a ona w podziękowaniu uśmiechnęła się do Ciebie. Zrobiłeś tak niewiele, a jaką radość sprawiłeś innej osobie. Czyń drobne, miłe gesty wobec innych, one wrócą do Ciebie ze zdwojoną siłą i mocą. Naucz cieszyć się daną chwilą. Sprawiaj sobie prezenty, przecież na nie zasługujesz. Doceniaj siebie. Nagradzaj siebie . . .

Każdy z nas ma swoją definicję szczęścia. Ale zapewne dla każdego z nas oznacza ono stan zadowolenia, radości, euforii. Według amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa istotą szczęścia jest zaspokojenie potrzeb. Po zaspokojeniu danej potrzeby dochodzi do głosu potrzeba wyższego rzędu. Osoba szczęśliwa to osoba, która zaspokoiła wszystkie potrzeby. Ponieważ najwyższą z nich jest potrzeba samorealizacji, można przyjąć że ludzie szczęśliwi to ludzie samorealizujący się.

Kto z nas nie chce być szczęśliwy? Chyba nie ma takich osób. Ale trzeba spróbować zrozumieć, że szczęście to nie najnowszy model samochodu, luksusowy dom czy jacht, ale szczęście to życie spokojne, pełne miłości i przyjaźni, z uśmiechem na twarzy, pełne optymizmu, bogate duchowo.

Czy chcesz być szczęśliwy? To na początek wykonaj pięć prostych kroków:

uśmiechaj się codziennie,

polub siebie,

uwierz w siebie i swoje możliwości,

bądź optymistą,

naucz się stopniować przeciwności losu.

Na początek wystarczy. Jeżeli chcesz poznać kolejne kroki, sięgnij do Poradnika szczęśliwego człowieka. Z nim podążysz dalszą drogą, prosto do szczęścia!

Można by tak bez końca wymieniać dobre rady i recepty na szczęście, ale nie o to chodzi. Ja tylko chcę Was zachęcić, abyście sami, małymi krokami zmierzali do zadowolenia, sami nauczyli się uszczęśliwiać najpierw siebie, a następnie innych.

Z wielką przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję. I nie żałuję czasu poświęconego na przeczytanie Poradnika. Jest on napisany prostym, zrozumiałym językiem, autor krótkimi, prostymi zdaniami stara się namówić nas do … bycia szczęśliwymi! Wystarczy, że skorzystasz z kilku rad, a zauważysz odmianę w swoim życiu, oczywiście na lepsze.

Tę pozycję zawsze warto mieć przy sobie. Wystarczy w wolnej chwili otworzyć na dowolnie wybranej stronie, chronologia nie jest konieczna, i korzystać z cennych rad autora. Warto rozpocząć dzień od lektury Poradnika. Jedna rada, na jeden dzień. I tylko tyle, i aż tyle. Gwarantuję, że po kilku dniach zauważysz pozytywne zmiany w swoim życiu. Zachęcam nie tylko do przeczytania, ale posiadania tego Poradnika. Niech stanie się on Twoim przyjacielem !

Ambros

 

gallery/1 duży książę krzysztof chrząstek okładka