Strona Artmana o rozwoju duchowym,

samoświadomości, analizach, medytacji i oświeceniu

gallery/labedz9
gallery/labedz10
http://www.empik.com/usmiech-slonca-chrzastek-krzysztof,p1096879730,ksiazka-p

"Uśmiech Słońca” - pięknie wydana, w twardej oprawie. To ciekawy i  serdeczny zbiór opowiadanek filozoficzno-duchowych podejmujących tematy interesujące nas wszystkich: - kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamyto ciekawy i  serdeczny zbiór opowiadanek filozoficzno-duchowych podejmujących tematy interesujące nas wszystkich: - kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy.

Autor inteligentnie łączy różne kultury i tradycje religijne i duchowe. Czerpie z bogatej skarbnicy mądrości i wiedzy tao, zen, buddyzmu, chrześcijaństwa i innych ścieżek duchowych.

Błyskotliwymi pointami i wnioskami oraz aforyzmami skłania do głębokiej refleksji nad sobą, życiem, światem i ludzkością.  
Choć podejmowane przez niego tematy są ważne, to wiele opowiadanek przepełnionych jest radością, pogodą ducha i uśmiechem.

 Jest to wspaniała lektura zarówno dla wszystkich poszukujących sensu istnienia, interesujących się ezoteryką czy duchowością, jak i dla wielbicieli takich pisarzy/nauczycieli jak Anthony DeMello, Jiddu Krishnamurti czy Eckhart Tolle.

Jeżeli szukasz inspiracji i nowych perspektyw, to dobrze trafiłeś:). Można ją kupić m.in. na stronie EMPIK;

http://www.empik.com/usmiech-slonca-chrzastek-krzysztof,p1096879730,ksiazka-p

Lub na Allegro jako wersja drukowana czy ebook.

Serdecznie polecam :)

"Poradnik szczęśliwego człowieka" to ciekawa, wesoła i mądra książka zawierająca wiele cennych i prostych porad, jak można żyć bardziej radośnie i pięknie. Skłania do własnych przemyśleń, poszukiwań i odkryć. Uczy, ugruntowuje i pokazuje jak bardziej wykorzystać swój potencjał i możliwości oraz po prostu cieszyć się sobą i życiem.

 

Każda porada opisana jest na jednej stronie, dzięki czemu masz od razu przed oczami całość tematu. Warto zawsze czytać całe strony, bo rozwinięcia głównych tematów bywają ciekawe i intrygujące:). Wszystkie porady są ponumerowane, aby łatwo można było wracać do tych z nich, które Cię szczególnie zainteresują.

 

To znakomita lektura i świetny prezent dla Ciebie i bliskich osób. Czytelnicy mówią, że warto ją trzymać np. przy łóżku, aby codziennie do niej zaglądać.

 

Ta książka jest dobra dla każdego - zarówno osoby, która już się zajmuje czy interesuje jakąkolwiek formą rozwoju - osobistego lub duchowego, jak i kompletnego laika. Po prostu sięgnij po nią i zobacz. Odczuj. Wystarczy przeczytać kilka stron, nawet otworzonych na chybił trafił, aby zobaczyć i odczuć, jaka jest fajna.

 

"Poradnik Szczęśliwego Człowieka” zwraca uwagę na to, co najistotniejsze, zarówno dla pojedynczego człowieka, jak i całej ludzkości. Odwołuje się do ekologii, świadomości i mądrości. Zatem jeżeli zależy Ci na szczęśliwszym i bogatszym życiu, to sięgnij po tę książkę i ją przeczytaj. Na tych poradach może skorzystać każdy, kto chce, aby jego życie było piękniejsze, mądrzejsze i bardziej efektywne. Ten, któremu zależy na rozwoju. 

 

Życzę przyjemnego czytania i dużo szczęścia:) Można zamówić tutaj: http://www.kos.com.pl/pl/p/Poradnik-szczesliwego-czlowieka/429

Kiedyś też napisałem, obecnie niedostępną książkę: "Duchowa rEwolucja". Zbiera początki mojej drogi, część moich artykułów itd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery/duchowa
https://www.kos.com.pl/pl/p/Poradnik-szczesliwego-czlowieka/429

Moje książki:)

Wszystkie zawierają moje własne przemyślenia, wglądy, poglądy i te inspiracje, które do mnie przyszły. Serdecznie polecam.

gallery/1 tajemnica agarthy okładka wg szablonu

Znany krytyk literacki, dziennikarz i redaktor (współpraca m.in. z pismami "Twórczość", "Kultura", "Newsweek", "Playboy" czy "Życie Literackie") pan Leszek Bugajski napisał taką recenzję o książce "Tajemnica Agarthy":

 

"Brawurowa powieść przede wszystkim dla miłośników przygód Indiany Jonesa z kolejnych części cyklu o poszukiwaczach zaginionej Arki. Jest też oczywiście element mistyczny czy metafizyczny, ale do pewnego momentu zepchnięty na drugi plan przez sensacyjną akcję.

 

Oto adwokat i przyjaciel pewnego bogacza, w którego życiu był tajemniczy epizod dwuletniego zniknięcia, nie dotrzymuje zobowiązania. Gdy milioner umierał, zastrzegł, że przez dwadzieścia lat nikt nie zajrzy do depozytu, jaki zostawił w banku, ale adwokat pospieszył się z ciekawości i rozpętał globalną aferę walki o wyjęty z banku rękopis.

 

Czyhali na niego gangsterzy, wysłannicy Watykanu, łowcy przygód i sensacji, więc zaczęły się bójki, pościgi, internetowa licytacja itd. Jak nietrudno się domyślić, zmarły bogacz nawiązał kontakt z tytułową "ukrytą cywilizacją", ale o niej nie wypada niczego zdradzić, by nie popsuć przyjemności czytania. To stały kłopot pisania o takich powieściach: o tym, co najciekawsze, nie da się opowiedzieć." ("Czwarty Wymiar" nr 7/2019)

 

"Tajemnica Agarty” to sensacyjna powieść podróżniczo-mistyczna, pełna intryg i niespodzianek. Główny bohater, milioner i idealista, odnalazł informacje o zaawansowanej cywilizacji, która wiele lat temu ukryła się przed ludźmi. Aby dostać się do tej krainy, musi odnaleźć ukryty i wieloczęściowy klucz, który to umożliwia. Nim jednak to się stanie, potrzeba, aby pokonał i przechytrzył konkurentów, m.in. gangsterów i przedstawicieli Watykanu, którzy nie chcą, aby ludzkość dowiedziała się o tym miejscu. Aby zdobyć klucz i potrzebne informacje, odwiedza wiele tajemniczych, pradawnych miejsc. 

 

Akcja książki dzieje się dwutorowo i równocześnie poznajemy przygody głównego bohatera i tych, którzy 20 lat potem zdobyli jego rękopis opisujący, jak się dostać do tego ukrytego królestwa.

 

Powieść wypełniona jest mnóstwem ciekawych szczegółów, niuansów i smaczków, które wzmagają apetyt czytelnika na to, co będzie dalej. Ma ciekawy, miły dla czytelnika styl i pochłania się ją jednym tchem. Napisana jest w taki sposób, aby czytelnik mógł cieszyć się zarówno ciekawą, wartką akcją, jak i różnymi wątkami dotyczącymi uczuć, miłości, mistyki i duchowości oraz przede wszystkim odkrywaniem kolejnych tajemnic. Są tu również sytuacje i dialogi o różnym odcieniu humoru. Przeszłość splata się w zadziwiający sposób z teraźniejszością, co ma wyraz w opisach, a nawet warunkach atmosferycznych i sytuacjach, które przeżywają bohaterowie w tych różnych czasach. 

 

Ta powieść łączy w zgrabną całość wiele faktów, legend, mitów i fragmenty tzw. teorii spiskowych, które od lat ciekawią i nurtują wielu ludzi. Jeżeli to lubisz, to warto, abyś przeczytał "Tajemnicę Agarthy" już teraz. https://ridero.eu/pl/books/tajemnica_agarthy/

 

gallery/1 zaczarowany las okładka 7

„Zaczarowany las” to piękna bajka wierszem. Opowiada o złym królu, który dręczył ludzi czarami i  został za to  wygnany z zamku do lasu. Miał tam być, aż ktoś go odczaruje. Przeżył tam wiele przygód, po których zmienił się na lepsze. Duch Lasu dał mu za to wielki dar. A co takiego go spotkało w lesie, to już warto przeczytać samemu. Bajka uczy o tym, co jest w życiu ważne. Warto, aby każdy — dziecko i dorosły choć raz przeczytał taką piękną, nieco idealistyczną opowieść. https://ridero.eu/pl/books/zaczarowany_las/

gallery/1 wyzwoliciel krzysztof chrząstek

Znakomita odskocznia na wakacje od trudów rzeczywistości. Polecam książkę "Wyzwoliciel". To powieść o człowieku, który postanowił odmienić swe nieciekawe życie. Dzięki rozwojowi duchowemu dochodzi do równowagi i stopniowo osiąga coraz więcej.

Przeżywa pasjonujące przygody i z czasem zaczyna odgrywać ważną rolę w społeczeństwie. Musi sobie też poradzić z życiem uczuciowym, które się komplikuje. Powieść z elementami fantastyki i ważnymi odniesieniami do aktualnych wydarzeń na świecie, którymi żyliśmy przez kilkanaście miesięcy. A w pewnym momencie  robi się naprawdę gorąco.

To lektura szczególnie dla interesujących się rozwojem i mistyką. Można przeczytać spory fragment książki. Do wyboru ebook lub książka tradycyjna - drukowana.

https://ridero.eu/pl/books/wyzwoliciel/

gallery/1 duży książę krzysztof chrząstek okładka

„Duży Książę” to kontynuacja książki „Mały Książę”. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, co się wtedy stało z jej bohaterem, oraz jakie jeszcze przeżył przygody i z kim, to warto o tym przeczytać. Powieść jest napisana pięknym, niemal poetyckim językiem. Ukazuje tajemnice, które odkryli jej bohaterowie. Przypomina też o wartości, jaką jest życie oraz zachęca do radości, przyjaźni i miłości. A to jest przecież najważniejsze.

I ta książka uwrażliwia na to, co najlepiej widzi się i czuje właśnie sercem. A w tych czasach jest to szczególnie potrzebne i ważne dla każdego.

Przez pewien czas będzie można przeczytać na tej stronie fragment powieści, a potem on zniknie.

Zachęcam do zanurzenia się w świat i atmosferę tej niezwykłej książki. Jest ona niemal dla każdego - dorosłych, młodzieży i dzieci. Każdy odkryje w niej coś dobrego i dla siebie. Miłego czytania.

Wersję drukowaną lub ebook można zamówić tutaj: https://ridero.eu/pl/books/duzy_ksiaze/